PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY                                                               2 maja 2021

1. Kościół jest wspólnotą zakorzenioną w Chrystusie, który jest krzewem winnym, a my jesteśmy latoroślami. Warto uświadamiać sobie tę ewangeliczną prawdę i świadczyć o niej swoim życiem. A każde uczestnictwo w Eucharystii jest nieustannym wzrastaniem w miłości.

2. Rozpoczęliśmy maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. W dzień powszedni o 18oo zapraszam na nabożeństwo majowe, a w niedzielę i święta – o 17oo

4. Jutro, 3 maja, uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszego narodu. Przez lata ta uroczystość jednoczyła nas wokół sanktuarium jasnogórskiego, o którym św. Jan Paweł II, powiedział że tam bije serce naszego narodu. Maryja króluje nam od wieków i nigdy nie zawiodła pokładanej w Niej nadziei, czego świadectwem są wota wdzięczności. Tego dnia Msze w kościele w porządku świątecznym: 7oo. 83o, 11oo i 17oo

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Spowiedź godz. 173o

6. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa. Godz. 17oo

Seniorów i chorych proszę zgłaszać w zakrystii – odwiedzę ich w czwartek i sobotę.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

8. W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 3 maja – Najświętsza Maryja Panna, Królowa Polski, główna patronka Polski;

– we wtorek 4 maja – św. Florian (ok. 250-ok. 304), żołnierz, męczennik, patron strażaków, którzy dzisiaj

przez wstawiennictwo Patrona modlą się o potrzebne łaski.

– w czwartek 6 maja – święci apostołowie Filip (†I w.) i Jakub (†62);

– w sobotę 8 maja – św. Stanisław (między 1034 a 1040-1079), biskup i męczennik, główny patron Polski.

Dziękuję pewnej rodzinie za nowe obrusy które zdobią nasze ołtarze.

Na ręce pani SOŁTYS Anny Ryś składam podziękowanie dla wszystkich rodziców, którzy wraz z księdzem starali się przygotować młodzież do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

Dziękuję za ofiarę: 5.ooo zł na zegar, do którego dołożą się jeszcze rodzice dzieci pierwszo komunijnych, a który już jest przygotowany aby go zamontować na ścianie frontowej kościoła.

Dziękuję również za kolejny zestaw obrusów ołtarzowych na czas wielkanocny. ( ma być ).

Młodzieży dziękuję za zaangażowanie i życzę, aby rozwijając dary Ducha świętego drogami  KOŚCIOŁA zmierzać do zbawienia.