Rady Parafialnej i Księdza Proboszcza

Rada parafialna podjęła decyzję o kontynuowaniu w 2020 roku zbiórek pieniędzy w każdą trzecią niedzielę miesiąca, a pozyskane na potrzeby kościoła środki, przeznaczyć na wymianę pozostałych okien,remont zaplecza sanitarnego/ubikacji/i jeżeli środki pozwolą to odnowienie elewacji naszego kościoła.

Rada Parafialna jest otwarta również na inne propozycje.

W związku z wieloma wnioskami dotyczącymi rozwiązania sprawy sprzątania kościoła, rada podjęła działania aby ten problem rozwiązać. Obliczono wstępnie koszty zlecenia sprzątania i ubioru,zamknęło by się to kwotą 100 zł od domu,w tej kwocie mieści się też opłacenie palacza który już od tego sezonu pali. Jeżeli by były jakieś osoby chętne czy to do sprzątania czy ubierania kościoła , rada parafialna prosi o zgłoszenie się do rady.

Sprzątanie i ubiór kościoła nie obejmowałby świąt Wielkanocnych, Bożego Narodzenia, uroczystości komunijnych czy też bierzmowania.

W przyszłą niedzielę po mszy porannej zapraszamy wszystkich zainteresowanych,a szczególnie rolnych na spotkanie. W związku z powyższym zwracamy się z prośbą do rolnych, aby do przyszłej niedzieli zapoznali się z opinią sąsiadów odnośnie stawki i takiego sposobu rozwiązania sprawy sprzątania i ubioru kościoła.

Rada przewiduje również takie rozwiązanie że tam gdzie nie będzie zgody, lub nie będzie przedstawiciela danej roli, rola ta będzie sama sprzątała i ubierała kosciół według przypadającej jej kolejności.

Pragniemy poinformować że jeżeli na spotkaniu w przyszłą niedzielę podejmiemy decyzje odnośnie wynajęcia osoby sprzątającej i ubierającej kościół , obowiązywałoby to już od stycznia 2020 roku, a rolni będą zobowiązani do końca stycznia zebrać z poszczególnych ról odpowiednią kwotę.

14.XII.2019